CKR „Złoty Łan” stanowi świetną bazę wypadową do licznych atrakcji turystycznych znajdujących się w okolicy. Przepiękne położenie na zboczu góry, magiczne widoki o każdej porze roku, bliskość wyciągów narciarskich (w Lądku-Zdroju [link] i w Siennej: Czarna Góra), trasy do uprawiania narciarstwa biegowego biegnące wokół Trojaka – góry, na której stoku leży nasze Centrum „Złoty Łan” – a także szlaki piesze i rowerowe, to wszystko sprawia, że jesteśmy wprost wymarzonym miejscem, by spędzić u nas naprawdę niezapomniane chwile!
Blisko stąd do sąsiednich Czech jak również do rodzimych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć odwiedzając Kotlinę Kłodzką.

 

   Nasze najstarsze w Europie Uzdrowisko – Lądek Zdrój, zapewni Państwu liczne, zabiegi relaksujące i zdrowotne oraz termy lecznicze wypełnione ciepłymi wodami mineralnymi, dostępne dla każdego.
    W okolicy warto zobaczyć
pobliską Jaskinię Radochowską, Jaskinię Niedźwiedzią w Kletnie czy wybrać się na poszukiwania złota do kopalni w Złotym Stoku. Również wycieczki krajoznawcze po górach okalających Lądek-Zdrój – Ułęże i bazaltowe słupy widoczne z okien „Złotego Łanu”; Borówkowa Góra, którą również można podziwiać z naszych okien, Wrzosówka – nieistniejąca wieś, w której pozostały jedynie dwa zamieszkałe domy i kapliczka; Lutynia czy Przełęcz Lądecka, z której roztacza się niezwykle piękny widok na uzdrowisko ukryte wśród gór – dostarczą Państwu szeregu wspaniałych niezapomnianych wrażeń.


 

    W okresie letnim, trasami pieszymi bądź rowerowymi można wyruszyć spod Czarnej Góry m. in. na Śnieżnik, do Międzygórza czy na Górę Igliczną, na szczycie której króluje Maria Śnieżna.

   Nasza piękna okolica to raj wymarzony dla turystów, rodzin z dziećmi, seniorów i kuracjuszy zażywających kuracji w naszym najstarszym Uzdrowisku w Europie, niegdysiejszym Bad Landeck…

 

W bliskiej okolicy Lądka-Zdroju znajduje się kilka urokliwych wioseczek, które warto odwiedzić podczas wypoczynku w lądeckim kurorcie. Prowadzą do nich liczne szlaki i ścieżki spacerowe, z których możemy podziwiać wspaniałe widoki na okolicę. Zapraszamy na wycieczki krajoznawcze!

Lutynia, Wrzosówka, Orłowiec, Radochów, Skrzynka


Lutynia
Lutynia
Droga nad Lądkiem
Droga nad Lądkiem
Borówkowa z oddali
Borówkowa z oddali
Lutynia Kościól
Lutynia Kościól
Gdzieś nad Lądkiem-Zdrojem
Gdzieś nad Lądkiem-Zdrojem
Kajówka_Wrzosówka
Kajówka_Wrzosówka
 

http://jaskinianiedzwiedzia.pl

 

    Jaskinia Radochowska to jedna z największych i najciekawszych jaskiń w Sudetach. Powstała w Górach Złotych, wewnątrz góry Bzowiec (697 m. n.p.m. Znana jest już od połowy XVIII wieku, ale wciąż kryje wiele tajemnic. Można ją zwiedzić z przewodnikiem i poczuć smak prawdziwej przygody.
Trasa do zwiedzania ma ok. 300 metrów, a łączna długość korytarzy to ponad 500 metrów. Część trasy trzeba pokonać przeciskając się przez ciasne szczeliny, co jest dodatkową atrakcją. Zwiedzanie jaskini jest w pełni bezpieczne, także dla małych dzieci (minimalny wiek dziecka 3,5 roku).
Czas przejścia trasy, to około 40 minut. Każdy uczestnik 40-minutowej wycieczki po jaskini otrzymuje kask z latarką czołową.

Jaskinia Radochowska czynna:


 
od godz. 10.00 do godz. 18:00 (ostatnie wejście o godz. 17.20)
we wszystkie dni tygodnia, w terminie od 01 maja do 30 września. We wrześniu, z uwagi na mniejszy ruch turystyczny, prosimy o wcześniejsze, telefoniczne uzgodnienie wizyty.
Zwiedzanie jaskini poza sezonem turystycznym jest możliwe, ale również po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.
W przypadku grup zorganizowanych, prosimy o wcześniejszą rezerwację.

Telefon do przewodnika: 604 337 846

Ceny :

  • Bilet normalny – 15 zł
  • Bilet ulgowy* – 12 zł

*(bilet ulgowy przysługuje młodzieży szkolnej, rencistom i emerytom).
Obok jaskini można skorzystać z wiaty turystycznej i miejsca na ognisko. Organizujemy także posiłki dla grup, oryginalne sesje zdjęciowe we wnętrzach jaskini, nocne biwaki i inne nietypowe zlecenia.

http://jaskiniaradochowska.pl

Jaskinia Radochowska
Jaskinia Radochowska
Jaskinia Radochowska
Jaskinia Radochowska

    Wędrówki po Górach Złotych dostarczą każdemu turyście niezapomnianych wrażeń. Piękno naszych gór wspaniale uchwycił na swoich fotografiach Lądczanin – Radek Pietraga, który zawodowo zajmuje się fotografią, a jego zdjęcia najlepiej oprowadzą Państwa po naszej okolicy.
Zapraszamy!

Wędrówki po Górach Złotych
Wędrówki po Górach Złotych
Wędrówki po Górach Złotych
Wędrówki po Górach Złotych

    Wędrując od Lądka-Zdroju warto wybrać się choćby na Borówkową Górę (900 m n.p.m.) – szczyt graniczny położony na granicy z Czechami. Można tam dotrzeć z Przełęczy Lądeckiej lub od Lutyni – wioska poniżej Lądka.

    Z samej Przełęczy Lądeckiej rozpościera się bajeczny widok właśnie na dolinę Lutyni oraz na nasze miasteczko Lądek-Zdrój. W przeciwnym kierunku trasą na Stronie-Śląskie i Sienną, dotrzemy do stóp Czarnej Góry (1205 m n.p.m.), na której zboczach znajduje się duży kompleks narciarski Czarna Góra dostarczający turystom atrakcji zarówno zimą, jak i latem. Działa tu prawie cały rok wyciąg krzesełkowy, a na szczycie Czarnej Góry stoi wieża widokowa. Z samego tarasu przy górnej stacji kolejki roztacza się widok na całą okolicę z Lądkiem-Zdrojem oraz Przełęczą Lądecką w tle.

Powrót do góry