Wędrówki po Górach Złotych dostarczą każdemu turyście niezapomnianych wrażeń. Piękno naszych gór wspaniale uchwycił na swoich fotografiach Lądczanin – Radek Pietraga, który zawodowo zajmuje się fotografią, a jego zdjęcia najlepiej oprowadzą Państwa po naszej okolicy.
Zapraszamy!

Wędrówki po Górach Złotych
Wędrówki po Górach Złotych
Wędrówki po Górach Złotych
Wędrówki po Górach Złotych

    Wędrując od Lądka-Zdroju warto wybrać się choćby na Borówkową Górę (900 m n.p.m.) – szczyt graniczny położony na granicy z Czechami. Można tam dotrzeć z Przełęczy Lądeckiej lub od Lutyni – wioska poniżej Lądka.

    Z samej Przełęczy Lądeckiej rozpościera się bajeczny widok właśnie na dolinę Lutyni oraz na nasze miasteczko Lądek-Zdrój. W przeciwnym kierunku trasą na Stronie-Śląskie i Sienną, dotrzemy do stóp Czarnej Góry (1205 m n.p.m.), na której zboczach znajduje się duży kompleks narciarski Czarna Góra dostarczający turystom atrakcji zarówno zimą, jak i latem. Działa tu prawie cały rok wyciąg krzesełkowy, a na szczycie Czarnej Góry stoi wieża widokowa. Z samego tarasu przy górnej stacji kolejki roztacza się widok na całą okolicę z Lądkiem-Zdrojem oraz Przełęczą Lądecką w tle.

Powrót do góry