CKR „Złoty Łan” położony w mieście uzdrowiskowym Lądku-Zdroju

Nasz Ośrodek jest przede wszystkim centrum rehabilitacyjnym i działa jako samodzielny, prywatny ośrodek w lądeckim uzdrowisku. Oferujemy kompleksową rehabilitację: zabiegi fizjoterapeutyczne, masaże oraz usprawnianie ruchowe.

Na miejscu dysponujemy specjalistycznym sprzętem zabiegowym, a także zapewniamy odwiedzającym nas kuracjuszom wykwalifikowaną kadrę pielęgniarsko-rehabilitacyjną. Zapraszamy na turnusy rehabilitacyjne usprawniająco-rekreacyjne.

W Ośrodku wykonujemy masaż wibracyjny aquavibron, kąpiele wykorzystujące słynne lądeckie wody: kąpiele perełkowe, solankowe i borowinowe. W naszej ofercie znajdziecie Państwo także zabiegi laserowe i ultradźwiękowe. Można u nas skorzystać również z dobroczynnego działania usprawniającej gimnastyki. 

To tylko część naszej bogatej oferty zabiegowej – zapraszamy do nas!

Informacje o wybranych zabiegach: 

 

ZABIEGI

DIADYNAMIK

Diadynamik – jest często stosowany w różnego rodzaju zabiegach rehabilitacyjnych – przede wszystkim w rehabilitacji pourazowej. To zabieg wykorzystujący prąd o niskiej częstotliwości (50 i 100 Hz), o charakterze modulowanym. Posiada właściwości przeciwbólowe i rozkurczowe. Skutecznie łagodzi napięcie mięśni, poprawia przewodnictwo nerwowe i przepustowość naczyń krwionośnych. Znalazł zastosowanie w leczeniu bólów kręgosłupa i chorobie zwyrodnieniowej stawów.

KĄPIEL PEREŁKOWA

Kąpiel perełkowa – jest to rodzaj zabiegu przyrodoleczniczego (balneologicznego) polegający na kąpieli w wodzie zwykłej lub wodzie leczniczej o temperaturze 37-39 stopni Celsjusza, do której doprowadza się powietrze pod ciśnieniem 3-4 atmosfer doprowadzane jest do specjalnej wanny z rusztem otworów na dnie. W ten sposób uzyskuje się efekt zwany tonizacją. Zabieg  trwa od 10-15 minut i powtarzany jest 3-4 razy w tygodniu. Kąpiel perełkowa dobrze wypływa na ukrwienie skóry i powoduje lepsze samooczyszczanie się skóry. Po dwóch godzinach po kąpieli zaleca się spłukać ciało zimną wodą. 

Zabieg ten poprawia samopoczucie, pobudza i dodaje energii, pozwala dłużej zachować dobrą formę i młodość. Działa też korzystnie na skórę, usuwa zmęczenie i odpręża. Masaż perełkowy łagodzi bóle stawów, głowy, rozluźnia napięte mięśnie. Docenią go zwłaszcza ci, którzy przez wiele godzin dziennie pracują w pozycji stojącej lub siedzącej, co źle wpływa na kręgosłup i krążenie. Cierpiącym na choroby zwyrodnieniowe wodny masaż ukoi bóle stawów. Wspomoże też leczenie rwy kulszowej. U zestresowanych i przemęczonych zmniejszy napięcie mięśni, ból głowy, poprawi nastrój i zapewni dobry sen

LAMPA SOLLUX

Lampa sollux – jest wykorzystywana w fizykoterapii jako zabieg światłoleczniczy, wykorzystujący i emitujący głównie promienie podczerwone. Dzięki swojemu działaniu, posiada ona właściwości zdrowotne i biostymulacyjne, a dzięki temu znajduje szerokie zastosowanie w rehabilitacji. Lampa sollux wykorzystywana jest głównie w leczeniu bólów mięśniowych, stanów zapalnych, zmian skórnych, kontuzji a także w przypadkach lekkiego zaburzenia krążenia.
 

LASER

Laser – ma zastosowanie m.in. w schorzeniach reumatologicznych, w ortopedii – przy złamaniach, skręceniach, uszkodzeniach tkanki łącznej i torebek stawowych. Należy do najskuteczniejszych zabiegów przeciwzapalnych.Terapeuta naświetla kolejne punkty na naszym ciele. Niektórzy odczuwają przy tym zabiegu ciepło. Dobroczynne działanie lasera jest bardzo szybko odczuwane przez pacjenta. Laser powoduje długotrwałe zmniejszenie bólu, przyspiesza gojenie wszystkich tkanek układu mięśniowo-szkieletowego, wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwobrzękowe.

MASAŻ AQUAVIBRON

Masaż aquavibron − to masaż suchy wykonywany przez terapeutę aparatem z drgającą membraną, którą w drgania wprowadza woda przepływająca pod ciśnieniem. Zabieg przywraca równowagę napięć mięśniowych, zwiększa elastyczność skóry i jej ukrwienie, sprzyja regeneracji sił w okresie rekonwalescencji. Wibracje o dużej częstotliwości i małej amplitudzie działają tonizująco, natomiast o małej częstotliwości i dużej amplitudzie – pobudzająco.

TERMOKOMPRESY

Termokompresy – zdrowotne, przeciwbólowe i pobudzające organizm działanie gorącego kompresu jest powszechnie znane. Regularne okłady stwarzają wiele korzyści dla organizmu. Przede wszystkim poprawia się krążenie krwi. Termokompres działa także oczyszczająco na organizm, a dodatkowo przyczynia się do usuwania toksycznych substancji, głównie tych, które odpowiadają za powstanie stanu zapalnego. Zalecane przy schorzeniach reumatycznych i neurologicznych, a także przy urazach.

UGUL

UGUL – Uniwersalny Gabinet Usprawniania Leczniczego: ćwiczenia czynne w odciążeniu. Są często używane, kiedy mamy do czynienia z osłabieniem siły mięśniowej. Ich celem jest przeciwdziałanie zanikom mięśniowym i uzyskanie przyrostu ich siły. Ćwiczenia zapobiegają także przykurczom oraz zwiększają zakres ruchu. 

ULTRADŹWIĘKI

Ultradźwięki – to zabieg wykorzystujący fale mechaniczne podłużne. Jest całkowicie bezbolesny, więc nie wiąże się z jakimkolwiek dyskomfortem. Regularnie wykonywany przynosi zaskakujące efekty, łagodząc wiele dolegliwości. Wykazuje bardzo szerokie spektrum działania i może być stosowany w wielu schorzeniach. Zabieg zleca lekarz. Głównym przeciwskazaniem jest wszczepiony rozrusznik serca lub implanty elektroniczne.

 

Powrót do góry